افزایش دیه و لزوم صدور الحاقیه

طبق روال هر ساله ، در ابتدای سال ۱۴۰۰ خورشیدی بنا به افزایش ۴۵ درصدی نرخ دیه ، بیمه نامه هایی که در سال قبل صادر شده اند دچار اختلاف دیه می شوند .

طبق روال هر ساله ، در ابتدای سال ۱۴۰۰ خورشیدی بنا به افزایش ۴۵ درصدی نرخ دیه ، بیمه نامه هایی که در سال قبل صادر شده اند دچار اختلاف دیه می شوند .
بر خلاف گذشته ، مالکین خودرو برای افزایش دیه بیمه نامه های شخص ثالث خودرو نیازی به مراجعه به شرکت های بیمه ندارند .
بنا به اعلام قوه قضاییه در سال ۱۴۰۰ شمسی ، دیه ماه های عادی از ۳,۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به   ۴,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال افزایش یافته و دیه ماه های حرام نیز از ۴,۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰  ریال به ۶,۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال افزایش یافته است .
بر خلاف بیمه مسئولیت مدنی دارندگان وسائل نقلیه موتوری در قبال اشخاص ثالث ( بیمه شخص ثالث اتومبیل ) که نیازی به صدور الحاقیه افزایش دیه ندارد ، سایر بیمه های مسئولیت در قبال کارکنان ، بیمه مسئولیت واحد های تولیدی ، صنعتی ، خدماتی و ساختمانی و سایر بیمه های مسئولیت حرفه ای مانند بیمه مسئولیت پزشکان و بیمه مسئولیت پیراپزشکان ، بیمه مسئولیت مهندسین و … نیاز مبرم به صدور الحاقیه افزایش دیه دارند و لزوم اهمیت این موضوع قابل توجه است .

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ماه های حرام و الزام صدور الحاقیه افزایش دیه

شنبه 7 فروردین 1400
طبق قانون مجازات اسلامی در ماه های حرام که ۴ ماه رجب ، ذی القعده ، ذی الحجه و محرم می باشد ، دیه به شرط فوت اشخاص در این ماه ها به میزان یک سوم نسبت به ماه های عادی افزایش می یابد

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع