چرا باید بیمه زلزله بخریم ؟

چرا باید بیمه زلزله بخریم ؟

از آنجائیکه ایران یک کشور زلزله خیز است و زلزله در بسیاری از نقاط کشور سالیه رخ می دهد خرید بیمه زلزله را حتما در الویت قراردهید. قبل از خرید بیمه زلزله باید بدانیم بیمه زلزله چیست و چه پوششهایی دارد و چه نوع خساراتی را جبران می کند.

بیمه زلزله در واقع یکی از پوششهای بیمه آتش سوزی است . بیمه آتش سوزی خطرات آتش سوزی ، صاعقه و انفجار را پوشش می دهد که برای خرید بیمه زلزله باید از میان پوشش های فرعی بیمه آتش سوزی خطر زلزله را انتخاب کنیم. این بیمه در برابر خسارات جانی وارد شده پوششی ندارد و خسارتی تقبل نمی‌کند. در بیمه زلزله می‌توان هم ملک و هم لوازم و اثاثیه آن را بیمه کرد. حتی می‌توان فقط یکی از این موارد را بیمه کرد.

متداولترین سوالاتی که در مورد این بیمه نامه می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* محاسبه بیمه زلزله به چه صورت است؟

نرخ بیمه زلزله بر اساس متراژ ملک، نوع سازه، هزینه ساخت هر مترمربع زیربنا و ارزش لوازم منزل به دست می‌آید. می‌توانید از طریق سامانه آنلاین بیمه 24 نرخ بیمه زلزله موردنظر خود را دریافت کنید.

* درصورتی‌که مالک منزل نباشیم هم می‌توانیم برای ملک بیمه زلزله بخریم؟

کسانی که مستأجر هستند می‌توانند فقط لوازم منزل خود را بیمه کنند و ملک را بیمه نکنند.

*بیمه زلزله چه نوع خساراتی را جبران میکند؟

بیمه زلزله منزل در برابر خسارات مالی که به ملک و لوازم منزل وارد می‌شود مطابق بیمه‌نامه خسارت پرداخت می‌کند.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سوالات متداول بیمه شخص ثالث

سه‌شنبه 25 خرداد 1400
پوشش‌های بیمه شخص ثالث شامل چه مواردی خواهند شد؟ به طور کلی در بیمه شخص ثالث خطرات تحت پوشش بیمه عبارتند از:  تصادف و یا هر نوع سانحه ناشی از وسایل نقلیه بر اثر حوادث غیرمترقبه. خسارت‌هایی که از محمولات وسیله نقلیه به اشخاص ثالث وارد می‌شود.  پرداخت غرامت فوت […]

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع