ماده ۱۴ قانون بیمه شخص ثالث چیست؟

1

ماده ۱۴قانون بیمه شخص ثالث در مورد حوادث رانندگی منجر به جرح یا فوت است که به اسناد گزارش کارشناس تصادفات راهنمایی و رانندگی یا پلیس راه ، علت اصلی وقوع تصادف یکی از تخلفات رانندگی حادثه ساز باشد ، شرکت بیمه گر موظف است خسارت زیان دیده را بدون هیچ شرطی و اخذ تضمین به زیان دیده پرداخت کند و پس از آن میتواند به شرح زیر برای بازیافت خسارت به فرد مسبب حادثه مراجعه کند :

۱- در اولین حادثه ناشی از تخلف حادثه ساز ، راننده مسبب حادثه در طول مدت بیمه نامه معادل ۵/۲ درصد از خسارت های بدنی و مالی پرداخت شده را باید بازپرداخت کند .

۲- در دومین حادثه ناشی از تخلف حادثه ساز ، راننده مسبب حادثه در طول مدت بیمه نامه معادل ۵ درصد از خسارت های بدنی و مالی پرداخت شده را باید بازپرداخت کند .

۳- در سومین حادثه ناشی از تخلف حادثه ساز ، راننده مسبب حادثه در طول مدت بیمه نامه معادل  ۱۰درصد از خسارت های بدنی و مالی پرداخت شده را باید بازپرداخت کند .

admin

یک دیدگاه برای “ماده ۱۴ قانون بیمه شخص ثالث چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شرکت سهامی بیمه ایران

دوشنبه 27 اردیبهشت 1400
شرکت سهامی بیمه ایران شرکت سهامی بیمه ایران به عنوان نخستین شرکت بیمه ایرانی و تنها بیمه دولتی ایران در  پانزدهم آبان‌ماه  سال 1314  تأسیس شد و به عنوان بنیانگذار صنعت بیمه در کشور آغاز به کارکرد. آغاز فعالیت بیمه ایران (آبان 1314) را به تعبیری می توان ملی شدن […]

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع