ماه های حرام و الزام صدور الحاقیه افزایش دیه

طبق قانون مجازات اسلامی در ماه های حرام که ۴ ماه رجب ، ذی القعده ، ذی الحجه و محرم می باشد ، دیه به شرط فوت اشخاص در این ماه ها به میزان یک سوم نسبت به ماه های عادی افزایش می یابد

طبق قانون مجازات اسلامی در ماه های حرام که ۴ ماه رجب ، ذی القعده ، ذی الحجه و محرم  می باشد ، دیه به شرط فوت اشخاص در این ماه ها به میزان یک سوم نسبت به ماه های عادی افزایش می یابد . به عنوان مثال در سال ۱۴۰۰ خورشیدی دیه ماه های عادی از  ۴,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ریال در ماه های حرام به ۶,۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال افزایش می یابد .

در جدول زیر ماه های حرام و معادل ماه های شمسی آن درسال ۱۴۰۰ شمسی تعیین شده است:

ماه های حرام
ماه ذی القعده از ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۰ تا ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۰
ماه ذی الحجه از ۲۱ تیر ماه ۱۴۰۰ تا ۱۸ مرداد ماه ۱۴۰۰
ماه محرم از ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ تا ۱۶ شهریور ماه ۱۴۰۰
ماه رجب از ۱۴ بهمن ماه ۱۴۰۰ تا ۱۲ اسفند ماه ۱۴۰۰


همانطور که ملاحظه می کنید تا قبل شروع ماه های حرام در سال جدید و تا اواسط خرداد ماه در صدور الحاقیه برای انواع بیمه های مسئولیت از قبیل مسئولیت کارفرما مشاغل ساختمانی ، عمرانی و خدماتی و مسئولیت های شغلی از قبیل مسئولیت پزشکان ، مسئولیت پیرا پزشکان ، مهندسین و … باید اقدام شود .

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خسارت به راننده فاقد گواهینامه مسبب حادثه

سه‌شنبه 17 فروردین 1400
بر اساس رای وحدت رویه هیات عمومی دیوان عدالت اداری ، بیمه‌گر مسئولیتی برای پرداخت خسارت بدنی به راننده مسبب حادثه فاقد گواهینامه رانندگی از محل بیمه‌نامه موضوع ماده ۳ قانون مذکور ندارد.

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع