مزایای بیمه آتش سوزی

مزایای بیمه آتش سوزی

هرساله تعداد آتش‌سوزی‌هایی که خبر آن را از گوشه و کنار شهر می‌شنویم. درست است که آتش‌سوزی یکی از حوادث اجتناب‌ناپذیر می‌باشد، اما راه‌های بسیاری، هم برای جلوگیری و رخ‌ندادن آن با رعایت جنبه‌های ایمنی و هم بعد از رخ‌دادن آتش سوزی با خرید بیمه آتش‌سوزی و جبران خسارت‌های ناشی از آن، مهیا می‌باشد.

 

بیمه آتش سوزی چیست؟

بیمه آتش سوزی یکی از انواع بیمه‌‌های اموال است که با خرید آن، بنا و اثاثیه شما در برابر خطر آتش سوزی و سایر خطرهای اضافی بیمه‌ می‌شود. با داشتن بیمه آتش سوزی در صورت وقوع حوادث تحت پوشش در بیمه‌نامه، خسارت‌‌های مالی رخ داده جبران خواهد شد. نکته مهم این است که به صورت کلی در این بیمه خسارت‌‌های جانی تحت پوشش نیستند. البته به جز برخی از طرح‌‌های ویژه بیمه آتش سوزی.

 

اهداف و مزایای بیمه آتش سوزی

  • جبران خسارت های کلی و جرئی وارد به مورد بیمه بر اثر خطرهای بیمه شده.
  • پرداخت زیان ها و هزینه های اقداماتی که به منظور جلوگیری از گسترش و توسعه خسارت صورت می گیرد.
  • پرداخت هزینه های نقل مکان ضروری مورد بیمه به منظور نجات آن.
  • بازدید رایگان از مورد بیمه توسط کارشناسان متخصص مدیریت ریسک و ایمنی و ارائه توصیه های لازم به منظور پیشگیری و کاهش حوادث و زیان ها.
  • ارائه خدمات مشاوره مورد نیاز بیمه گذار قبل از صدور و در طول مدت اعتبار بیمه نامه.

 

انواع بیمه آتش سوزی 

 

بیمه‌نامه‌ آتش‌سوزی‌ با سرمایه‌ ثابت

 

با این‌ نوع‌ پوشش‌ بیمه‌ای‌، بیمه‌گر خسارات‌ ناشی‌ از آتش‌سوزی‌ به‌ اموال‌ مورد بیمه‌ را تا حداکثرسرمایه‌ مندرج‌ در بیمه‌نامه‌ و به‌ میزان‌ زیان‌ وارد شده‌ جبران‌ می‌کند. اصولا خسارات‌ پرداختنی‌نمی‌توانداز مابه‌التفاوت‌ ارزش‌ هریک‌از اقلام‌بیمه‌شده‌ بلافاصله‌قبل‌ و بعداز بروز خسارت‌ و یا در صورت‌وقوع‌ حادثه‌ منجر به‌ خسارت‌ کلی‌، از مبلغ‌ بیمه‌ شده‌ هریک‌ از اقلام‌ خسارت‌ دیده‌ بیشتر باشد. بیمه‌گذاردر زمان‌ اخذ پوشش‌ بیمه‌ای‌ باید دقت‌ کند که‌ اموال‌ خود را به‌ قیمت‌ واقعی‌ آن‌ بیمه‌ کند، در غیر این‌صورت‌ براساس‌ ماده‌ ۱۰ قانون‌ بیمه‌ در صورتی‌ که‌ مالی‌ به‌ کمتر از ارزش‌ واقعی‌ خود بیمه‌ شده‌ باشد،بیمه‌گرفقط به‌تناسب‌ مبلغی‌که‌ بیمه‌کرده‌ به‌قیمت‌واقعی‌ مال‌مسئول‌ جبران‌خسارت‌ بیمه‌گذار خواهد بود.

بیمه نامه با شرایط شناور

انبارها با توجه به ورود و خروج پیوستۀ کالا و عدم ثبات در موجودی انبارها می توانند از این شرایط استفاده کنند که این حالت تحت عنوان شناور شناخته می شود. در این شرایط بیمه گذار به صورت ماهانه صورت جلسه ای از سرمایۀ موجود در انبار خود تهیه کند و به شرکت بیمه ارائه دهد تا بیمه گر بتواند حق بیمه را بر اساس میانگین سرمایه، تعیین کند. در این شرایط بیمه گزار با ارائه صورت جلسه با توجه به موجودی سرمایه در انبار خود حق بیمه ای را پرداخت می کند و در پایان سال نیز میانگین آن محاسبه خواهد شد.

 

بیمه نامه با شرایط بازسازی و جایگزینی

در این شرایط نوسان قیمت ها و میزان تورم نیز لحاظ شده است. به این صورت که ممکن است میزان تورم به قدری افزایش پیدا کرده باشد که در صورت وقوع حادثه جایگزین کردن تجهیزات و ماشین آلات صنعتی برای بیمه گزار ممکن نباشد. بنابراین با استفاده از این شرایط متقاضی می تواند اموال خود را به ارزش واقعی آن ها بیمه کند تا شرکت بیمه نسبت به پرداخت خسارت با توجه به ارزش روز تجهیزات بیمه شده متعهد شود.

 

 

صدور آنلاین بیمه آتش سوزی 

 

مشاوره تلفنی بیمه :43013-021

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰ : موتورسیکلت ها و ماشین آلات کشاورزی

دوشنبه 25 مرداد 1400
به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه زمینی از پانزدهم مرداد الی سی ام شهریور ۱۴۰۰ اجرا می‌شود. این بخشودگی در خصوص جریمه بند “ب” ماده ۲۴ قانون بیمه اجباری شخص ثالث صورت می گیرد و دارندگان وسایل نقلیه موتوری، موتورسیکلت ها و ماشین […]

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع