نحوه محاسبه تخفیف عدم خسارت در بیمه شخص ثالث

نحوه محاسبه تخفیف عدم خسارت در بیمه شخص ثالث : بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است که هزینه زیادی برای مالک خودرو در بر دارد اما در صورتی که بیمه گذار از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکند شرکت بیمه در زمان تمدید تخفیف عدم خسارت را به صورت درصد محاسبه کرده و بر روی بیمه شخص ثالث جدید اعمال می‌کند. درصد تخفیف بیمه ثالث به صورت سالانه محاسبه می‌شود . در حال حاضر شرکت های بیمه به ازای هر سال عدم استفاده از بیمه شخص ثالث به میزان ۵ درصد تخفیف به سایر تخفیفات اضافه می‌کند.  

جدول تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰

سال تمدید بیمه‌نامه درصد  به ازای سال های تخفیف بیمه شخص ثالث
سال اول ۵%
سال دوم ۱۰%
 سال سوم ۱۵%
 سال چهارم ۲۰%
 سال پنجم ۲۵%
 سال ششم ۳۰%
 سال هفتم ۳۵%
سال هشتم ۴۰%
 سال نهم ۴۵%
 سال دهم ۵۰%
سال یازدهم ۵۵%
سال دوازدهم ۶۰%
سال سیزدهم ۶۵%
سال چهاردهم ۷۰%

شرکت‌های بیمه در صورت عدم دریافت خسارت بیمه گذار از شرکت بیمه، بر روی بیمه نامه جدید تخفیف اعمال می‌کنند. اما این تخفیفات سقف مشخصی دارد و نمی‌تواند از مقدار سقف تعیین شده بیشتر شود.

در صورتیکه 14 سال  از بیمه شخص ثالث استفاده نکنید  شما مشمول 70 درصد تخفیف بیمه ثالث می شوید .

نکته : طبق قانون انتقال تخفیف‌های خسارت بیمه شخص ثالث به خودروی جدید و اعضای درجه یک خانواده وجود دارد.  این انتقال پیش از انقضای اعتبار تخفیفات تنها به خودروی جدید مالک اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده امکان‌پذیر است

انتقال بیمه شخص ثالث چگونه انجام می‌شود؟

انتقال تخفیف بیمه ثالث براساس قانون سال ۱۴۰۰ می‌تواند در حالت‌های زیر اتفاق بیفتد:

  1. به خودروی جدید مالک فعلی خودرو (که نمی‌تواند صفرکیلومتر باشد.)
  2. به خودروی افراد درجه یک خانواده مالک فعلی اعم از همسر، پدر، مادر و فرزندان
  3. از خودروی فرسوده به خودروی جدید مالک که باید حتما کارکرده باشد.
  4. از خودروی متعلق به یک شرکت حقوقی به خودروی دیگر از اموال همان شرکت با همان کاربری (مثلا سواری به سواری، وانت به وانت و …)

 

 از مزایای این نوع محاسبه تخفیف عدم خسارت  میتوان به این مورد اشاره نمود که اگر بیمه گذار از بیمه شخص ثالث خود یک مرتبه استفاده کند کل تخفیف عدم خسارت آن از بین نمی رود و بر اساس نوع خسارت و تعداد دفعات دریافت خسارت از بیمه شخص ثالث جدید کسر می‌گردد. برای مثال در صورتی که در یک حادثه رانندگی یک بار خسارت مالی دریافت کنید تنها ۲۰ درصد از تخفیف شما کسر می‌شود. به عبارت دیگر اگر ۵۰ درصد تخفیف داشته باشید با کسر ۲۰ درصد تخفیف استفاده از بیمه بابت خسارت مالی بار اول، بیمه نامه شما با ۳۰ درصد تخفیف تمدید می‌گردد .

تعداد خسارت/نوع خسارت یک بار دو بار سه بار و بیشتر
مالی ۲۰ واحد ۳۰ واحد ۴۰ واحد
جانی ۳۰ واحد ۷۰ واحد ۱۰۰ واحد

در صورت داشتن سوالات بیشتر با 02143013 تماس حاصل نمایید مشاوران بیمه 24 پاسخگوی سوالات شما می باشند.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

معرفی بیمه در مان تکمیلی ایران(آیین نامه شماره 64)

دوشنبه 28 تیر 1400
آیین نامه شماره 64_ شرایط عمومی بیمه های درمان شرکت بیمه ایران به شرح ذیل می باشد:  مطابق با آیین نامه شماره 64_ شرایط عمومی بیمه های درمان بیمه ایران  این بیمه نامه جبران بخشی از هزینه‌های بیمارستانی و جراحی ناشی از بیماری، حادثه و سایر پوشش‌های اضافی درمانی بیمه‌شدگان است […]

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع