پیشگیری از آتش سوزی مراکز صنعتی

در صنایع و کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولیدی ، با توجه به استفاده از مواد خام اولیه مختلف، مواد و مصالح تولیدی و وسایلی که انبار می‌شوند، ریسک حریق متفاوتی دارند. اما در هر صورت ریسک حریق در این تصرف ها از ساختمان‌های مسکونی ، تجاری و اداری بسیار بیشتر و در صورت بروز حریق، تلفات و خسارات بالاتری نیز خواهند داشت.

حریق می‌تواند از یک ته سیگار کارگر انبار کارخانه، اتصالی سیستم برق یک دستگاه، جرقه الکترود جوشکاری، نشت گاز و یا هر عامل کوچک دیگری ایجاد و فاجعه ای بزرگ را در یک کارخانه رقم بزند.

متاسفانه به دلیل کم اهمیت دانستن بحث ایمنی و مهم تر از آن ایمنی حریق در بین برخی از مدیران صنایع، وقوع حوادث تلخ این چنینی، منجر به خسارات جانی و مالی بسیاری خواهد شد.

اکثر این مدیران یک جمله واحد در سر دارند و آن این است که “اینجا هیچ وقت آتش نمیگیرد” چنین افرادی حریق و ایمنی حریق را جدی نگرفته و وقوع آن را برای دیگران می دانند. در صورتی که حریق همیشه در کمین است.

در صورتی که با تامین و تخصیص یک هزینه ی کم جهت سیستم های کشف و اعلام حریق و مکمل آن سیستم اطفاء حریق اتوماتیک، میتوان از خسارات جانی و مالی شدید پیشگیری کرد که این امر خود شامل چند آیتم زیر می باشد:

1) طراحی دقیق سیستم های کشف و اعلام حریق، انتخاب تجهیزات متناسب با تصرف ها با توجه به ارزیابی ریسک حریق موجود، آنالیز و رفتار شناسی دود، مدیریت حریق و …

2) استفاده از سیستم های کشف و اعلام حریق باکیفیت

3) نصب و راه اندازی سیستم های اعلام و اطفاء حریق طبق استانداردهای معتبر جهانی

4) تست، سرویس و نگهداری دوره ای سیستم ها، جهت پایداری و فعال بودن مداوم

5) آموزش ایمنی حریق و پیشگیری از آن و اطفاء حریق به پرسنل و کارگران فعال در کارخانه

اگر کلیه موارد ذکر شده انجام دادید و باز دچار حریق شدید قبل از هرچیز واحد صنعتی خودرا بیمه آتش سوزی کنید . اگر به هر دلیلی گرفتار این مصیبیت خطرناک شدید داشتن یک بیمه معتبر به شما این امکان را می دهد که بخشی از خسارات مالی خود را جبران کنید و دوباره بتوانید واحد صنعتی خود را از نو بسازید .

آشنایی بیشتر با بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی :

مراکز صنعتی شامل کلیه کارخانجات صنایع غذایی، آشامیدنی، دخانیات، نساجی، پوشاک، چرم، چوب، کاغذ، مقوا، چاپ و صحافی، شیمیایی، محصولات کانی غیرفلزی، فلزات اساسی و صنایع متفرقه، ساختمان، تاسیسات، ماشین‌آلات، مواد اولیه، موجودی و محتویات هریک از مراکز یاد شده را می‌توان در مقابل خطرهای آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه و همچنین کلیه خطرهای اضافی به قیمت روز بیمه نمود.
رشته بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی مشتمل بر 1 زیررشته می‌باشد که عبارتند از:

  • معمولی مراکز صنعتی

    در این بیمه‌ بنا به درخواست بیمه‌گذار مرکز صنعتی، علاوه بر خطرهای حریق، انفجار و صاعقه، در برابر کلیه خطرهای اضافی که بیمه گذار در خواست می کند با سرمایه دلخواه و به قیمت روز تحت پوشش قرار می‌گیرد و حق سالانه آن با توجه به ارزش ساختمان و تجهیزات آن و خطرهای بیمه شده محاسبه خواهد شد.

مشاوران بیمه 24 به شما کمک میکنند بهترین بیمه انتخاب کنید. فقط کافی است در قسمت بیمه ها ی سازمانی مشخصات واحد صنعتی خود را اعلام نمایید و یا باشماره 43013 تماس حاصل نمایید.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خطای پزشکی و اهمیت بیمه مسئولیت پزشکان

سه‌شنبه 15 تیر 1400
میان پزشک و بیمار رابطه‌ای حقوقی برقرار است. براساس این رابطه، پزشک مکلف است در معالجه بیمار از تمام استعداد و قابلیت‌های خویش بهره بگیرد و چارچوب قانونی را نیز فراموش نکند. گاه پیش می‌آید پزشک آن گونه که باید در انجام وظایف خویش عمل نمی‌کند و به صورت اتفاقی […]

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دسترسی های سریع